הסרת שפם - מה מומלץ ומה אסור

הסרת שפם - מה מומלץ ומה אסור

הסרת שיער שפם – השיטות

עור הפנים שלנו חשוף כל הזמן לפגעי מזג אוויר, לכלוך, שינויים הורמונליים ועוד, ולכן יש לטפל בו באופן שוטף. חלק מהטיפולים שאנחנו זקוקות להן באופן קבוע הם טיפולי הסרת שפם. הסרת שפם דורשת מקצועיות, עדינות ושימוש בתכשירים או מכשירים המיועדים לאזור הפנים העדין והפגיע.

ישנן שיטות שונות ויעילות להוריד שפם נשים, וכל אחת יכולה לבחור את זו המתאימה לה ביותר, שתתאים לעור פניה ותיתן את התוצאות הטובות ביותר. ליקטנו כאן 4 שיטות נפוצות בקרב הישראליות, קראי איך מורידים שפם מהפנים ובחרי את השיטה הטובה ביותר עבורך: 

 • הסרת שפם באמצעות חוט
 • שיטה אחת להסרת שיער מיותר באזור הפנים, ובכלל זה הורדת שפם, היא שימוש בחוט.
  הורדת שפם עם חוט היא פעולה תחושתית אך משיגה את המטרה למס' שבועות. חוט לא מסיר שפם לצמיתות - השיער יגדל לאחר מכן בחזרה, אך לא במהירות.
  השימוש בחוט מאוד בטוח לעור ולא מסב לו נזק, בעיקר אם העור סובל מאקנה או רגישות אחרת.
  ישנן נשים שיודעות איך עושים חוט לשפם, קשירה בברז או לולאה בין אצבעות הידיים בעצמן, אך רבות יפנו לקוסמטיקאית.

 • הסרת שפם בשעווה
 • איך מורידים שפם עם שעווה? התהליך מאוד פשוט אך לפני שבוחרים בשיטה זו יש לוודא שבחרת בשעווה המתאימה. שעווה לשפם, המיוחדת לאזור הרגיש והפגיע של הפנים. שונה משעווה המתאימה לאזורים אחרים בגוף, כמו הרגליים והידיים.
  הסרת שיער שפם בעזרת שעווה היא שיטה יעילה ומהירה כיוון שאינה כואבת כמו השימוש בחוט. כמו כן בכל פעולה מוסרות שערות רבות, כך שהטיפול מהיר. גם תהליך זה יכול להתבצע בבית אך עדיף לבוחרות בשיטה זו לגשת לקוסמטיקאית לבצע את הטיפול. שיטה זו לא מומלצת כלל לאזור הפנים על ידינו משום שהיא מסירה שכבות עור יחד עם השערות, חושפת את העור לנזקי הסביבה כמו שמש (שיוצרת פיגמנטציה שאח"כ קשה מאוד להיפרד ממנה), לכלוך ואבק, שיוצרים מיד פצעונים לא רצויים.

 • הסרת שיער שפם בעזרת מסיר שיער
 • מכשיר מסיר שיער הוא מכשיר המיועד להסרת שיער מהגוף וגם מוריד שפם. מדובר על מכשיר מתקדם אשר מיועד להסרה של שיער מאזור הפנים, הטיפול ממוקד, יעיל וכואב במידה מתונה. שימוש במכשיר המסיר שיער לא מבטיח שהשיער יעלם לצמיתות ואכן ניתן לראות צמיחה חוזרת אחרי חודש, אך ככל שיתבצעו יותר טיפולים כך הופך השיער באזור להיות דליל ודקיק יותר, צמיחתו תפחת והוא יהפוך כמעט לא מורגש.
  מכשירים מתקדמים להסרת שיער מגיעים עם ראש מיוחד אשר מיועד לטיפול באזור הפנים ויש לשקול להשקיע בהם בעת הרכישה, למרות מחירו הגבוה.

 • הסרת שיער בלייזר
 • טיפול להסרת שיער בלייזר יש יתרונות וחסרונות, גם בכל הנוגע להסרת שפם מהפנים.
  תהליך הסרת שיער באמצעות לייזר כמעט ולא מורגש מבחינת כאב התוצאות המתקבלות לאחר סיום הטיפול הן בדרך כלל טובות מאוד שמחזיקות מעמד לאורך שנים, אך יש דבר אחד שהוא ממש לא מומלץ לעשות (עד כדי כך שאם מבקשים מכן לעשותו עדיף לוותר על הטיפול מראש) הוא לגלח את השיער מהפנים, פעולה זו בחלק מהמקרים יוצרת צמיחה מוגברת ומעבה את השיער כך שהשפם שלך יהיה הרבה יותר בולט וצומח פרא!


  התוצאות הטובות ביותר של טיפול בלייזר מתקבלות בעיקר בקרב בעלות עור בהיר ושיער כהה.
  אך יש לראות בטיפול זה כהשקעה כלכלית. אומנם הוא הרבה יותר יקר מכל אחד מהטיפולים שהוזכרו פה, אך היתרון הוא לאחר מספר טיפולים השיער נעלם לצמיתות היות וקרן הלייזר פוגעת בשורש השערה פגיעה אנושה ומנטרלת את היכולת שלו לצמוח מחדש. תהליך זה יתבצע אצל קוסמטיקאיות ואו מכוני לייזר מורשים.

  חשוב לדעת שישנם גם מכשירי לייזר לשימוש ביתי שכמובן אינם מגיעים לעוצמה של מכשיר לייזר המופעל ע"י בעלי מקצוע מורשים, כך שניתן לצפות מהם הישגים יותר צנועים.

   

  מה אסור כדי להסיר את שיער השפם

  הפנים הן כרטיס הביקור שלנו ולא היינו רוצות לפגוע בהן. לכן יש לטפל בעור הפנים הרגיש בצורה המתאימה. כדי לא לגרום לצמיחה מואצת של שיער על הפנים, ההמלצה לנשים היא לא להסיר את שיער הפנים באמצעות סכין גילוח. פעולת הגילוח גורמת לגדילה של שיער קוצני וקשה יותר ובתדירות גבוהה יותר. לא מומלץ להשתמש גם בקרמים אשר מביאים לתוצאות דומות לאלו של הגילוח. הקרמים אמנם נותנים תוצאות מהירות, אך לטווח קצר מאוד ועלולים לגרום לגירוי בעור הפנים שלא לצורך. 

  מבין האפשרויות המוצגות כאן להסרת שיער שפם, השימוש בחוט הוא הבטוח, המהיר והיעיל ביותר. ניתן לבצע את הפעולה בבית בכל עת וללא תלות באף אחת, החוט לא פוצע את עור הפנים התוצאות המתקבלות מחזיקות מעמד לטווח זמן ארוך יחסית.

  אם גם לך אין זמן לרוץ לקוסמטיקאית, מומלץ לך לנסות להשתמש בסליק מכשיר ביתי להסרת שיער בחוט. הוא קטן וקל לשימוש, אין כל צורך בידע מוקדם וכל אחת יכולה להפעיל אותו בקלות, הוא קל וקומפקטי כך שהוא מצוין גם לטיולים בארץ או בחו"ל, תוכלי להשתמש בו בכל מקום בו את נמצאת. עם סליק אין יותר צורך למצוא את הזמן ללכת לקוסמטיקאית ולשלם על טיפולים מיותרים.

  אם יש לך שאלות נוספות על יעילות השיטה והמכשיר, את מוזמנת ליצור איתנו קשר באמצעות האתר או בטלפון 02-6747000. 

  השארת תגובה

  תגובות יפורסמו לאחר אישור

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.